Pvc Yapıştırıcıları

Pvc Yapşıtırıcı Nedir Ne Özellikleri Vardır?

PVC / vinil zemin kaplamaları ve yer karoları, heterojen zemin kaplamaları (kompakt, polyester ve köpük sırtlı PVC), mantar PVC yapıştırılmış döşemeler, homojen PVC, yarı esnek yer karolarının ve delikli veya deliksiz, köpük ya da keçe sırtlı halıların, teknik alanlardaki (duş, spor salonu vb) her türlü yumuşak kaplamanın, doğal linoleum, poliolefin, rulo veya seramik şeklindeki kaplamaların zemine yapıştırılmasında kullanılan, genel kullanıma uygun, üniversal tip, üstün performanslı, akrilik yapıştırıcıdır.

Boyer zemin iletişim

Kullanıldığı Yerler:

• PVC zeminler ve duvar kaplamalarının yapıştırılmasında,

• PVC'yi PVC'ye yapıştırmak i çin,

• Beton, kum / çimento şapları, anhidrit şaplarda,

• Düzgünleştirilmiş alt zeminlerde,

• Zemine uygulanan kontrplaklar ve ahşap materyallerden oluşan alt zeminlerde,

• Yalnızca iç mekanlarda kullanım içindir.

Özellikler:

• Yüksek yapışma gücüne sahiptir.

• Genel amaçlı, universal tip yapıştırıcıdır.

• Yüksek yapışma özelliği ile kıvrımlı zeminler ve duvar kaplamaları için uygundur.

• Mala ya da rulo ile uygulaması kolaydır.

• PVC üzerine PVC yapıştırmaya olanak sağlar.

• Kurumuş film tabakası ısı tabancasıyla yeniden işler hale getirilebilir.

• Uzun çalışma süresine sahiptir (yaklaşık 50 dakika).

• Solventsizdir; insanların bulunduğu mekanlarda kullanılması tavsiye edilir.

• Tekerlekli sandalyeye karşı dayanıklıdır.

• Yerden ısıtma sistemleri için uygundur.

Teknik Veriler:__

Renk Bej Vizkozite (mPa.s) ~34000 Birim hacim ağırlığı (gr / cm3) 1,32 ± 0,2

Soyulma dayanımı (N / mm) 1,20 Bekleme süresi (*) 5 - 10 dakika

Çalışma süresi (*) 45 - 50 dakika

Açık zamanı (*) 50 - 60 dakika

Trafiğe açılma (*) ~18 saat

Tam kürlenme zamanı (*) 48 saat

Uygulama sıcaklığı

(Malzemenin ve yüzeyin sıcaklığı +10°C'nin +10°C ile +30°C arası

altında olmamalıdır.)__

Donma / Çözünme -10°C

*Ortalama sıcaklığa bağlıdır.

Teknik bilgiler, + 20°C hava sıcaklığına ve 50% rölatif hava nemi oranına göre elde edilen yaklaşık verilerdir.

Uygulama Öncesi Hazırlık:

• Uygulama yapılacak zemin sağlam, düz, pürüzsüz, kuru ve önceki yapıştırıcı kalıntıları, kalıp yağı, toz, yağ veya diğer kirliliğe neden olan maddelerden arındırılmış olmalıdır.

• Var olan zemin döşemelerinin üzerine kaplama yaparken, döşemelerin sıkıca sabitlenmiş ve temiz olduğu kontrol edilmelidir.

• Kir, cila, yağ ve benzeri kirlenmeye neden olan maddeleri temizlenmelidir.

• Daha detaylı bir alt zemin hazırlığı gerektiğinde, uygun Bostik astarları ile çok emici olan yüzeyler sarfiyatı azaltmak ve homojen dengeli bir emiciliğe sahip alt zemin elde etmek için astarlanmalıdır.

• Tüm yüzeylerin nem geçirmezlik düzeyleri yeterli miktarda olmalıdır, eğer değilse, EPONAL 376 epoksi astar uygulama öncesinde astarlanmalıdır. Yapıştırıcıyı uygulamadan önce mutlaka astarların ve alt tabakanın iyice kuruduğundan emin olun.

Boyer zemin iletişim

Uygulama:

• Uygulama yapılacak alanın tamamına bir dişli mala yardımıyla düz bir kat uygulayın (yüzeyin gözenek ve pürüz durumuna bağlı olarak).

• İnce zemin kaplamalarında görünen yapıştırıcı kalıntılarının etkisini minimize etmek için, malzemeyi bir mala ile uygulayıp, bir rulo ile düzleştirin.

• Kabuk oluşumunu engellemek için, uygun bir bekleme süresi tanıyın (sıcaklık ve nem koşullarına, yüzey emiciliğine ve zemin döşemesinin tipine bağlı olarak yaklaşık 5-10 dk); yapıştırıcı hala ıslak ve tutma özelliğine sahipken zemin kaplamasını yerleştirin.

• İçeride kalan havayı çıkarmak için bir mastar ve / veya rulo kullanın ve yapıştırıcının iyice yapıştığından emin olun. 30 - 40 dk sonra uygulamayı tekrarlayın.

• Yapıştırıcı, iyi bir yapışma için gerekli olan bekleme süresini doldurmadan (normalde döşeme işleminden sonraki 24 saattir) derzleri birleştirmeyin.

pvc zemin kaplamaları

PVC ZEMİN KAPLAMA

 Pvc Zemin Kaplamaları’nın en önemli özelliği estetik ve fonksiyonelliği bünyesinde başarılı şekilde birleştirmesidir. Çok geniş renk ve desen seçenekleri sunmasının yanı sıra son derece kullanışlı, antibakteriyel hijyenik, dayanıklı ve hesaplıdır[....]

Devamı

mineflo yer kaplama

MİNEFLO YER KAPLAMA

Mineflo,Zemine yapıştırıcı sürülerek yapıştırılan ve kötü görünümlü tablo betonun üzerine estetik bir görünüm veren bir zemin kaplama türüdür. Mineflo yer döşemeleri sudan ve rütübetten etkilenmezler yeterki yere tamamen yapıştırılsın.[...]

Devamı

merdiven kaplama malzemeleri

MERDİVEN KAPLAMA

İç mekanlarda basamaklara merdiven yapıların beton veya metal olan yüzeylerinin üstüne pvc ve mineflo gibi malzemeler ile plastik zemin kaplama sonucu oluşan yapıdır. Merdiven Kaplamaları ,ev içi merdiven modelleri , merdiven basamak kaplama ucuz indirimli merdiven çeşitleri için bizi arayınız.[...]

Devamı

kaucuk zemin kaplama

KAUÇUK ZEMİN KAPLAMA

Kauçuk zemin sistemleri yoğun olarak çocuk oyun parklarında, basketbol, futbol, voleybol spor saha zeminlerinde, fitness salonlarında, toplumumuzun rahatça kullanabildiği açık alan fitness aletlerinin zeminlerinde, yürüyüş yollarında, huzur evlerinde ve yapı sektöründe binaların ısı ve ses yalıtımlarında kullanılmaktadır.[....]

Devamı

spor saha zemin kaplama

SPOR ZEMİN KAPLAMA

Esnek ve yumuşak dokusu il performansı daha da yüksek seviyelere çıkartan, daha az yorup, diz kapaklara ve iskelet sistemine darbeleri daha az ileten pvc zemin çözümleri, eklem ve yan bağların zarar görmesine de büyük ölçüde engel olur. Voleybol, basketbol sahaları ve tenis kortları başta olmak üzere her türlü spor alanının zemini için en uygun seçimi oluşturan bu uygulamalar rengarenk ve estetik dokusu ile en kurssuz ve başarılı sonuçları veren zemin çözümleridir.[....]

Devamı

hastane zemin kaplama

HASTANE ZEMİN KAPLAMA

Günümüzde hastaneler, çocuklardan yaşlılara, sağlık ekiplerinden ziyaretçilere kadar herkesin taleplerini uyumlu hale getirmelidir. Boyer zemin kaplama, rahat, sessiz yüzeyleri ve sakinleştirici renklerden oluşan geniş paletiyle iyileştirme sürecine yardımcı olur. Güzel görünüm hijyenik, temizlenmesi ve bakımı kolay yüzeylerle, gerektiğinde statik kontrol ile bir araya geliyor. Sonuç, elverişli çalışma koşullarına sahip sağlıklı bir ortam ve yatırım getirisi.[...]

Devamı

iletisim

 

POZ NO: 25.116/A10

2 mm kalınlıkda PVC esaslı yer döşeme kaplaması yapılması (kamu hizmet binalarının bütün koridorları, adliye duruşma salonu, kondisyon ve çok amaçlı salonlar, hastaneler, yoğun bakım odaları, hasta odaları (ameliyathane ve x-ray odaları hariç) poliklinikler

 

UYGULAMA ALANLARI: Hastaneler , ofis , fabrikalar , oteller , resturant , ev , merdiven kaplama , yemekhane, ana okulları, sağlık ocakları, dispanserler, laboratuarlar, eczaneler, yatakhaneler , kreşler, ofisler , kamu binaları mağazalar , süper marketler, kapalı spor salonları , Sinema, konferans, ticaret merkezleri , fabrikaların yönetim ofisleri , havaalanları, ticari alanlara , fuarcılık Sektörü, banka yönetim binaları ve şubeleri devlet daireleri gibi vs tüm iç mekanların zeminlerine döşenen bir üründür.

Boyer Zemin